"Kendinizi tanıyın!"

Kişiliğim testini yapan
erkekler ve bayanlar:
4,457,308

Mutlu ve başarılı bir hayatın anahtarı kendinizi tanımanızdır!

Karakter Analizi

  • Nasıl bir kişiliğe sahipsiniz?
  • İnsanlarla ilişkileriniz nasıl?
  • Başarılı olduğunuz alanlar ve durumlar nelerdir?
  • Hayatı nasıl algılıyorsunuz ve nasıl yaşıyorsunuz?
“Psikoloji ve kişisel gelişim üzerine çok okuyorum. Fakat ilk defa bu testte kendimi buldum diyebilirim. Kendime söyleyemediğim bazı özelliklerimi vurguladı. Çok etkilendim!” Bengisu C.
“Özellikle insanlarla ilişkimin nasıl olduğunu anlatan bölüme bayıldım. Ben bile daha iyi anlatamazdım. Tebrik ediyorum.” Sinem K.
“Gerçekten de kendimi gördüm. Çok teşekkürler!” Emre A.

Karakter analizi ile kendinizi daha iyi tanıyın

Karakter analizi ile kişiliğinizin en belirgin özelliklerini öğrenebilirsiniz. Hayatta neye değer verdiğinizi, neyin sizin için çok önemli olduğunu, ilişki içindeki tutumlarınızı ve daha birçok şey hakkında ipucu yakalayabileceğiniz karakter analizi eğlenceli olduğu kadar bilgilendirici bir testtir. Karakter analizi yapmak insanın hem kendisini hem de karşısındakileri daha iyi değerlendirmesine yardımcı olabilir. İnsanları doğal tutumlarıyla anlamak için önce kişinin kendi davranışları ve tutumları hakkında bilgi sahibi olması gerekiyor. Öyle ki, kişi kendi değerlendirmesini yaparken kendine bazı soruları sormalı. "İnsanlara çabuk güven duyar mıyım?" veya "Karşı tarafın duygularını kolay fark eder miyim?" veya "Yolda yürürken çevrede olan bitenleri algılar mıyım? " gibi soruların yanıtı kişiye sezgileri ve kendine duyduğu güveni gösterecektir. Karakter analizi yaparken iç sesin önemi yadsınamaz. İç sesimiz bize her zaman doğruları söyler.

Karakter analizi kişinin kendisini tanımlamasında nasıl bir rol alır?

Karakter analizi ile kişinin kendine özgü yapısını ve onu başkalarından ayıran temel belirtilerini öğrenmek mümkün. Kişinin tutumu, davranış biçimleri, kendisiyle ve diğerleriyle uyumluluğu gibi özellikleri karakter analizi ile değerlendirmek mümkün.

Kişinin karakter yapısı küçük yaşlardan itibaren içinde yaşadığı toplumsal değerlerin benimsenmesiyle oluşur veya şekillenir. Karakter analizi kişinin değer yargıları da demektir. Dolayısıyla kişinin karakteri benimsediği değer yargılarından oluşur. Buna göre belli durumlarda duruma göre değer yargıları değişmez, aynı kalır. Karşılaştığı durumları daima karakter yapısına, yani değerlerine göre yorumlar veya değerlendirir.

Karakter analizi, değer yargılarınızı, tutumlarınızı ve davranış biçimlerinizi daha net görebileceğiniz ilginç bir analiz yöntemidir.
Karakter Analizi
Karakter Analizi Testi
Karakter Testleri
Kişilik Analizi Testi
Kişilik Testi
Kişilik Testleri
Kişisel Gelişim Testleri