"Kendinizi tanıyın!"

Kişiliğim testini yapan
erkekler ve bayanlar:
4,457,307

Mutlu ve başarılı bir hayatın anahtarı kendinizi tanımanızdır!

Kişilik Testi

  • Nasıl bir kişiliğe sahipsiniz?
  • İnsanlarla ilişkileriniz nasıl?
  • Başarılı olduğunuz alanlar ve durumlar nelerdir?
  • Hayatı nasıl algılıyorsunuz ve nasıl yaşıyorsunuz?
“Psikoloji ve kişisel gelişim üzerine çok okuyorum. Fakat ilk defa bu testte kendimi buldum diyebilirim. Kendime söyleyemediğim bazı özelliklerimi vurguladı. Çok etkilendim!” Bengisu C.
“Özellikle insanlarla ilişkimin nasıl olduğunu anlatan bölüme bayıldım. Ben bile daha iyi anlatamazdım. Tebrik ediyorum.” Sinem K.
“Gerçekten de kendimi gördüm. Çok teşekkürler!” Emre A.

Kişilik testi ile kendinizi tanımaya bir adım daha yaklaşın

Kişilik; bireyin duygusal, davranışsal ve tutum ile ilgili tepkilerinin bir bütünü olarak ortaya çıkar. Kişiliğimiz hakkında birçok bilinmeyenle birlikte yaşayabiliriz. Kuşkusuz ki bu bilinmeyenler hayatımızı zor bir hale getirir. Ancak kişiliğimiz hakkındaki farkındalık kendimizi keşfetmemizi sağlayabilir.

Birçoğumuzun karşına hayatında bir kere de olsa bir kişilik testi çıkmıştır. Kişilik testi çeşitli bakış açılarına ve teorilere göre farklılık gösterir. Karşınıza çıkan kişilik testi eğer bilimsel çalışmalara ve altyapıya dayanmıyorsa sonuçlarını çok fazla dikkate almamanız gerekir.

Bilimsel çalışmalara dayanan bir kişilik testi size verildiyse; bu testi yaparken samimi olup doğru cevap verdiğinizden emin olun. Çünkü bir zihnimizde ideal olan ve olmak istediğimiz kişi vardır, bir de asıl olduğumuz kişi vardır ki bu ayrımın farkında olmamız gerekmektedir. Farkında olmazsak kişilik testi için çabamız boşa gitmiş olacaktır. Sonuçların bizden çok uzaklara gitmemesi için öncelikle kendi kendimizi kandırmamamız lazım.

Kişilik testi nasıl ve ne şekilde kendimizi tanımada yardımcı olur?

Kişilik testi sonuçları sizi şaşırtabilir ya da çok beklediğiniz gibi olabilir. Kişiliğiniz hakkında genellemeler yapılması hoşunuza gitmeyebilir. Ya da bir grup insanla birlikte aynı kişilik yapılarına sahip olduğunuz sonucunu görmek sizi daha az özel hissettirebilir. Unutmayın ki her insan çoğu konu da olduğu gibi kişilik olarak da eşsizdir. Bir takım şemalar ya da genellemeler söz konusu olsa bile siz kişiliğinizle eşsizsiniz.

Kişilik testi sonuçları sizi adım adım kendinizi keşfedebileceğiniz bir yola sokar. Bu keşif yolundan yürümek istiyorsanız kişilik testini bu arkadaşlık sitesi aracılığı ile yapabilirsiniz.

Karakter Analizi
Karakter Analizi Testi
Karakter Testleri
Kişilik Analizi Testi
Kişilik Testi
Kişilik Testleri
Kişisel Gelişim Testleri