"Kendinizi tanıyın!"

Kişiliğim testini yapan
erkekler ve bayanlar:
4,457,307

Mutlu ve başarılı bir hayatın anahtarı kendinizi tanımanızdır!

Kişilik Testleri

  • Nasıl bir kişiliğe sahipsiniz?
  • İnsanlarla ilişkileriniz nasıl?
  • Başarılı olduğunuz alanlar ve durumlar nelerdir?
  • Hayatı nasıl algılıyorsunuz ve nasıl yaşıyorsunuz?
“Psikoloji ve kişisel gelişim üzerine çok okuyorum. Fakat ilk defa bu testte kendimi buldum diyebilirim. Kendime söyleyemediğim bazı özelliklerimi vurguladı. Çok etkilendim!” Bengisu C.
“Özellikle insanlarla ilişkimin nasıl olduğunu anlatan bölüme bayıldım. Ben bile daha iyi anlatamazdım. Tebrik ediyorum.” Sinem K.
“Gerçekten de kendimi gördüm. Çok teşekkürler!” Emre A.
                       

Kişilik testleri - Hangi kişilik tipi olduğunuzu öğrenebilirsiniz

Son yıllarda kişilik testleri sayesinde insanlar karakter özelliklerini daha net tanıma şansı bulabiliyor. Çoğu insan karakterinin diğer insanlardan çok farklı olduğunu düşünse de genelde insanlar arasında ortak temel özellikler bulunuyor. Kişilik testleri ise daha detaylı ve stratejik sorularla farklı yönleri ortaya çıkarabiliyor. Yapılan bazı çalışmalarda herkesin beyninin farklı bir çalışma sistemine göre işlediği öne çıkmaktadır. Kimi insan daha çok sağ beynini kullanıyor, kimileri ise sol beynini, fakat bir grup insan da sağ ve sol beynini karma kullanıyor. Bu son gruptakiler her iki tarafın da özelliklerini taşıdıkları için mantık ve duygu arasındaki dengeyi daha rahat kurabiliyor. Ancak iç dünyalarında genelde duygu ve mantık arasında gelgitler yaşıyorlar. Beynin sağ tarafını ağırlıklı kullananlar ise daha kreatif ve duygusal kişilerdir. Sol tarafa ağırlık verenler ise mantık ve düzen gibi karakteristik özellikleriyle ön plana çıkıyorlar.

Kişilik testleri birçok insan için kendi karakter analizini yapmaya yardımcı olabiliyor

Bazıları için kişilik testlerinin sonucu sadece bir merak ve heyecanlı bir bekleyiş olabilir. Ancak belli bir psikolojik ve bilimsel altyapı ile hazırlanan bu kişilik testleri kişi hakkında oldukça önemli ipuçları verebiliyor. Bu nedenle hem iş dünyasında, hem arkadaşlık ilişkilerinde bu tür kişilik testlerine başvurulur. Bu tür testlerin neticesinde kişiler arasındaki uyum oranı değerlendirilip daha doğru bir karar alınabiliyor.
Karakter Analizi
Karakter Analizi Testi
Karakter Testleri
Kişilik Analizi Testi
Kişilik Testi
Kişilik Testleri
Kişisel Gelişim Testleri